MARKET i SKŁAD BUDOWLAMY - ZTH Włodaczyk Limanowa - kamienie, kruszywa, wyroby stalowe i zbrojeniowe oraz opał
KONTAKT SKŁAD
ZTH Włodarczyk
Koszarska 4
34-651 Limanowa

Czynne:
7:00-16:00 - dni robocze
7:00-13:00 - w soboty

Telefony:
18 337 61 05
18 337 61 04
wew. 10 i 11, fax 30

Internet
:
zthwlodarczyk@wp.pl
www.zth-wlodarczyk.pl
INFORMACJESotiko - Internet for You!
  • Systemy sychaj zabudowy Rigips
    Systemy sychaj zabudowy Rigips

Rigips

Płyty gipsowo - kartonowe stały się materiałem, który jest powszechnie stosowany do prac wykończeniowych w budownictwie.

 

Systemy Rigips to sprawdzone rozwiązania w zakresie:

 

Okładziny ścienne

Technologia wykonywania okładzin ścian z zastosowaniem płyt g-k Rigips pozwala na uzyskanie bardzo ładnych, gładkich i równych powierzchni.

 

Ściany działowe

Ściany działowe z poszyciem z płyt g-k stają się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem wykonywania przegród zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

Ściany obudowy szybów instalacyjnych i windowych

W większości budynków główne piony różnego rodzaju instalacji biegną w szybach instalacyjnych (tzw. szachtach) przez wszystkie kondygnacje obiektu, którego stropy są zazwyczaj elementami oddzielenia przeciwpożarowego. Z uwagi na możliwość przenoszenia dymu lub ognia z kondygnacji objętej pożarem na inne poziomy budynku, szyb instalacyjny musi być zabezpieczony przed możliwością rozprzestrzeniania się dymu i ognia przez określony czas. Do tego służą systemy obudów szybów instalacyjnych z użyciem płyt gipsowych Ridurit mocowanych do pośredniej konstrukcji z systemowych profili cienkościennych lub samonośnych, które można zastosować również do zabudowy konstrukcji i szybów windowych. Zabezpieczenie może dotyczyć działania ognia od strony pomieszczenia i/lub od strony szybu.

 

Poddasza

Rigistil F 530 to opatentowany przez Rigips system profili metalowych i wieszaków przeznaczonych do wykonywania okładzin ścian i sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy z użyciem płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych Rigips. System ten sprawdza się na każdym podłożu nośnym. Można go stosować do renowacji starych budynków oraz do wykańczania nowo wznoszonych, zbudowanych zarówno w technologii tradycyjnej jak i w technologii szkieletu drewnianego.

 

Podłogi

Suche podkłady podłogowe Rigidur przeznaczone są do wykonywania podłoży pod wszelkiego rodzaju materiały posadzkowe zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również użyteczności publicznej. Z uwagi na ich odporność na działanie wilgoci, mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których występują dodatnie temperatury oraz stała wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.

 

Sufity podwieszane

Wśród produktów oferowanych przez Rigips istotną rolę odgrywają sufity podwieszane - szeroka gama kompletnych systemów o bogatym, unikatowym wzornictwie i zróżnicowanych własnościach.

 

Sufity Rigips wyróżniają się szczególnymi zaletami, ale do najważniejszych należy materiał, z jakiego wykonujemy nasze płyty - gips. To dzięki niemu nasze sufity są trwałe, zdrowe i estetyczne. Sufity Rigips posiadają wszystkie zalety systemowych sufitów podwieszanych, takie jak: łatwość i szybkość montażu, ekonomiczność, itp.

 

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Mając na uwadze właściwości ogniochronne gipsu płyty Rigips wykorzystuje się do obudów szybów windowych i pionów instalacyjnych oraz obudów nośnych konstrukcji budynku.

Systemy obudów, oprócz funkcji zabezpieczenia przed ogniem oraz zapobiegania rozprzestrzeniania się dymu i ognia z kondygnacji objętej pożarem na inne poziomy budynku, pełnią rolę dekoracyjną zakrywając elementy konstrukcyjne obiektu.

MARKET i SKŁAD BUDOWLAMY - ZTH Włodaczyk Limanowa - kamienie, kruszywa, wyroby stalowe i zbrojeniowe oraz opał
KONTAKT MARKET
ZTH Włodarczyk
Koszarska 4
34-651 Limanowa

Czynne:
7:00-16:00 - dni robocze
7:00-13:00 - w soboty

Telefony:
18 337 61 05
18 337 61 04
wew. 16

Internet
:
zthwlodarczyk@wp.pl
www.zth-wlodarczyk.pl